Глобальні оголошення!



Як розмовляють в школі

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Як розмовляють в школі

Повідомлення taranjka » 21 жовтня 2014, 11:22

Часом маю нагоду слухати як розмовляють деякі учні і :crazy: . Мова не про матюки і не окремі словечка з нету, а скоріше про говірку. Розмова, яку я почула - думала, що діти з села, а ні. Невже їх в школі не виправляють і не дають зауважень?
хоча колись мала нагоду спілкуватися з вчителькою укр мови, яка казала, що її дочці "чотИрнацять років"...
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення erinaceus » 21 жовтня 2014, 14:38

Вчителі зауважень не роблять. Але найперше в цьому винні батьки і близьке оточення. Бо якщо дитина від народження чує «буду робив», «буду ходив» і «возьми ябко», то і сама так навчиться говорити :scare: І ніякі повчання вчителів цього не виправлять. Хіба вже у дорослому віці самостійно вирішить навчитися правильно розмовляти.
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення Natalinda » 21 жовтня 2014, 18:31

Не погоджуюся на 100% з erinaceus, знаю особисто батьків які розмовляють нормально, а з садочку дитина приносить такі діалекти що :hi: :crazy:

Нажаль вчителі не виправляють((( Але питала деяких вчителів - то їх і в інституті не виправляли(((
Знаю багатьох вчителів особисто :crazy:
Мене дивує телевізор дивлються всі один і той же, але мало хто використовує у мові слова а-ля СТБ, а от "ходив, робив"....... масово
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення гра з вогнем » 21 жовтня 2014, 19:28

в інтернетах пишуть, що діалект в розмовах у зоні ато дозволяє оперативно вирішувати короткотермінові завдання
бо вата української не знає, а діалекту й поготів!
тому я особисто за "ябко" - як повернення до коріння, до того як говорять батьки та прабатьки.

звісно якщо "ябко" говорять на уроці - то не дуже добре. зауваження варто робити, а на перерві - проблеми не бачу.
"ходи сюди" - я так говорю.

Таранька, як добре, що ти не чула як говорить моя дитина.у тебе б був культурний та мовний шок :ha:
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення Радмила » 21 жовтня 2014, 21:30

Мені здається, що вчителі мають виправляти. І вчити дітей гарної літературної мови. А діалект, це як слова паразити, ніякого відношення до мови не має. Крім того і звучить некрасиво.
Так як наші "ябка", а на Сході "кофети" і "сахарь". І так, і так негарно.
Щодо дивних слів. То в меньшої пити водУ, замість пити вОду. І отой наголос на "У", вже скільки виправляла, та без результату, і де воно тільки взялось?
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення Галина » 21 жовтня 2014, 22:06

В мене в старшої досі татовиний телефон, і скільки я не виправляю, не кажу що тато нікому нічого не винен, в неї все одно татовиний, менша теж каже водУ.
В нас вчителька, до речі, дуже виправляє і на зборах завжди наголошує, щоб батьки правильно спілкувалися з дітками і між собою (хоча б коли діти поруч). Навіть до звертань прискіпується, просить звертатися до дітей Діанко, а не Діанка.
А про те, що діти від оточуючих перебирають вимову, то трохи є. В мене свекруха хмельничанка і в неї досі карандаш, очки і багато інших русизмів, а найбільше мене бісить слово НОСКА, не шкарпетка, не носок, а НОСКА. :crazy:
Ну і багато є таких "будеш зо мнов сиділа, шо будем робили", то менша спочатку теж так казала, але тепер бабусю переправляє часом.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення Касівочка » 21 жовтня 2014, 22:55

Думаю тут мова йде не тільки про те, як розмовляють в школі. Інколи і дитина 3-4 роки може таке сказати.. А в школі звісно що залежить від вчителя, чи буде виправляти, чи ні. Була двічі на практиці, мала можливість спостерігати за роботою деяких вчителів. Були такі педагоги, які виправляли неправильну вимову (переважно філологи), і такі, які не робили жодних зауважень і не звертали уваги аж доти, доки інші діти починали хором сміятись над "тре СІ подивити" чи "вчораКИ я СЯ купав". А на перервах чи на вулиці, коли немає кому їх виправити, й інші діти помаленько, можливо навіть самі того не усвідомлюючи, набираються тих слів від них.
Цього літа, під час відпочинку в селі, сусідська дівчинка запитала мою малу, чи мила вона "нині писок". Коли я сказала їй як потрібно правильно говорити, та сказала, що правильно так, як вона сказала, бо її мама і бабця так кажуть :crazy:, Мої діти теж якось після 2-годинного перебування в свекрухи, казали "мамо, ВХИЛИ вікно" і "давай будеМ місиЛИ кісто". Тому все залежить від того мовного середовища, в якому більшість часу перебуває дитина.

Радмила написав:Мені здається, що вчителі мають виправляти. І вчити дітей гарної літературної мови. А діалект, це як слова паразити, ніякого відношення до мови не має. Крім того і звучить некрасиво.
Так як наші "ябка", а на Сході "кофети" і "сахарь". І так, і так негарно.
Щодо дивних слів. То в меньшої пити водУ, замість пити вОду. І отой наголос на "У", вже скільки виправляла, та без результату, і де воно тільки взялось?


В моїх обидвох теж "дай водУ", а ще "болить нОга", "свербить рУка", "болить голОва". І якщо неправильне ставлення ноголосу в "нОга", "рУка" я ще можу пояснити частим вживанням цих слів в множині, де наголос якраз на "о" і на "у", то з "вОдою" і "голОвою" поки не знайшла пояснення.
Касівочка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 224
З нами з: 06 грудня 2011, 21:03
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 174 раз.
Подякували: 224 раз.
Діти: Дві доцьки

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення Natalinda » 22 жовтня 2014, 00:42

Касівочка написав:"давай будеМ місиЛИ кісто"


А "кісто" це що? Бачу воно не великими літерами.....
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення гра з вогнем » 22 жовтня 2014, 02:11

тісто
діти так можуть казати, коли вчаться говорити
:():
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Як розмовляють в школі

Повідомлення taranjka » 22 жовтня 2014, 08:11

я люблю всілякі словечка, а мій муж ї\х знає ще більше за мене :hi: але коли я їх вживаю, то роблю це усвідомлено - я знаю що це не літературно.
колись мене підвозив водій з Донецька, то потім казав, що вперше з західнячкою говорить і розуміє все :hi: казав, що всі західняки їдуть "просто", а я їхала вперед :)
в мене теж є трохи непрвильних слів і вимови, і найбільше я це помічаю коли спілкуюся з родичами з Донеччини - в них мова літературна.
щодо дітей - то про таких маленьких - це зрозуміло. я про школярів, яким вчителі мали б давати зауваження, а головне розуміння того, що вони кажуть.
моя Даринка любить бабуся-дідусям сказати, що вони говорять русизми - папугай, братік, клубніка, утюг :crazy:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Далі

Повернутись до Школярі (від 6 до 17)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей